Przebiega ładowanie strony

Jak działa kuracja kuracja oczyszczająca?

Kuracja oczyszczająca na skuteczne wzmocnienie nastroju oraz jako profilaktyka różnych chorób zaczyna być coraz bardziej doceniana. Według ekspertów, aby oczyszczanie było skuteczne, kuracja oczyszczająca powinna być przeprowadzona regularnie, przynajmniej raz, ale najlepiej dwa razy w roku. Najbardziej odpowiednią porą na oczyszczanie jest jesień i wiosna.

Jednym z najważniejszych narządów naszego organizmu jest - wątroba- jeśli nie funkcjonuje prawidłowo, wówczas szybko pojawią się poważne problemy zdrowotne, które mogą zagrażać naszemu życiu. Wątroba to narząd, który jest również odpowiedzialny za oczyszczanie organizmu. W procesie oczyszczania wydalane są nie tylko zbędne substancje, ale również te, które obciążają i zatruwają organizm.

Tutaj mogą odgrywać bardzo ważną rolę zarówno wątroba, jak i nerki czy jelita, ponieważ dokonują selekcji substancji, magazynują je, a następnie te, które są niekorzystne wydalają z organizmu.

Wątroba oczyszcza krew z toksycznych substancji, a także wytwarza żółć, która wspomaga usuwanie z organizmu tłuszczu. Ten kluczowy narząd wspomaga filtrację krwi i wypłukuje toksyny z organizmu, pozostawiając tylko te substancje, które są dla niego korzystne. Wszystkie szkodliwe dla organizmu substancje usuwane są przez skórę i płuca.

Jeśli jednak ten ważny dla organizmu narząd jest zbyt obciążony toksynami, nie jest w stanie prawidłowo funkcjonować, wówczas szkodliwe substancje osadzają się w tkankach. Aby temu zapobiec warto przeprowadzić kurację oczyszczającą organizm.

Podczas programu oczyszczającego musimy wspierać wszystkie procesy przebiegające w naszym organizmie.

Niestety toksyny, które znajdują się w naszym najbliższym otoczeniu, w glebie, wodzie oraz żywności w znacznym stopniu wpływają na zanieczyszczenie naszego organizmu. Ponadto dzisiejszy modny człowiek- owszem są wyjątki-prowadzi wygodny styl życia, w którym brak aktywności fizycznej, a to wpływa niekorzystnie na sprawność układu krążenia i pracę układu wydalniczego.

Zarówno częstotliwość naszej aktywności fizycznej jak i odżywiania jesteśmy w stanie zmienić - ale nawet wtedy nie mamy pewności, że do naszego organizmu nie dostają się żadne szkodliwe toksyny. Zaburzenia żołądkowo-jelitowe, zaparcia i wzdęcia są często wynikiem szybkiego i niezdrowego trybu życia, jak np. środki konserwujące, substancje syntetyczne, z którymi nasz układ pokarmowy nie zawsze jest w stanie sobie poradzić. Nasz organizm obciąża głównie nadmierne spożywanie cukru, tłuszczu zwierzęcego, dodatków spożywczych. Ponadto źródłem niebezpiecznych substancji chemicznych mogą być również preparaty kosmetyczne.

W dzisiejszych czasach toksyczne substancje obciążają nasz organizm na tyle, że nasze narządy wydalnicze nie są już w stanie w pełni i w sposób naturalny się ich pozbyć.

Oczyszczanie w sposób naturalny

Istnieje wiele naturalnych metod, ale zamiast ekstremalnych metod oczyszczających zaleca się spożywanie pokarmów zawierających skuteczne przeciwutleniacze - witaminę C, witaminę E, cynk, beta-karoten, selen, kwasy tłuszczowe omega-3.

Doskonałym rozwiązaniem mogą być również suplementy diety. Produkty bogate w błonnik i rośliny lecznicze, które doskonale wspomagają proces oczyszczania organizmu.

Preparat oczyszczający Clean Inside®, błonnik do oczyszczania jelit, zawiera dwadzieścia rodzajów nierozpuszczalnego w wodzie błonnika pochodzenia roślinnego. Skutecznie wspomaga usuwanie szkodliwych osadów i toksyn z jelita grubego oraz zapobiega osadzaniu się nowych złogów.

ToxiClean®, błonnik do oczyszczania jelit, oczyszcza wątrobę. Preparat bogaty w błonnik i rośliny lecznicze usuwa substancje toksyczne i metale ciężkie, jak rtęć, ołów czy kadm. Ponadto skutecznie oczyszcza krew z toksyn.

Nasz codzienny, modny, niezdrowy styl życia powoduje, że do naszego organizmu dostaje się mnóstwo substancji toksycznych, z czym organizm nie zawsze jest w stanie sobie poradzić i dlatego ważne jest przeprowadzanie raz-dwa razy do roku (można i częściej) kuracji oczyszczającej!

Źródła:

http://www.magazyn-styl-zycia.com/oczyszczanie-jelit

https://www.oczyszczanie-organizmu.com/oczyszczanie-jelit

https://www.oczyszczanie-organizmu.com/detoksykacja

Kontakt

 • +48 223 895 888
 • obslugaklienta@naturalswiss.ch
 • Adres:
  NaturalSwiss
  Nyon Lake Geneva
  Route de Crassier 7
  Eysins 1262
  Switzerland